Sosyal Medyada Fotoğrafçılığın Önemi

Fotoğrafçılık Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler!
10 July 2018
Ekipmanlarımıza çocuğumuz gibi bakıyoruz.
11 July 2018

Sosyal Medyada Fotoğrafçılığın Önemi

cameras-1920-1080-wallpaper

Hepinize iyi günler Arkadaşlar,

Günümüz Sosyal Medyasında istediğimiz bilgiye çok rahat bir şekilde ulaşabiliyoruz. İnsanın öğrenme arzusuyla gelişen bu duyguların iyi veya kötü birer sonuçları var. Çünkü Sosyal Medya, insana katkıları ve faydalarından nazaran kötü katkılarda da bulunuyor. Bunun nedeni ise insanın ihtiyaçlarının karşıtı bilgilere ulaşmak istemesidir.

Aslında bireylerin amaçlarının dışında kullanılmadığı bir sosyal medya ne kadar da güzel olurdu değil mi ? Sosyal Medya da fotoğraf denildiğinde ise hepimizin bir zahmetle çektiğimiz fotoğraflarımızı, mümkün olduğu kadar çok insanın görmesini isteriz. Eskiden bunun aracı gazeteler, dergiler ve sanat galerileriydi. Şimdi elimizin altında kolayca ulaşılabilen ve zaman dışında hiç bir ücret talep etmeyen onlarca sosyal ağ var. Hangi ağı kullanıyor olursak olalım bazı konularda özenli olmamız gerekiyor. Fotoğrafçılık gibi birden fazla meslekleri sosyal medya yardımıyla ilgi duyduğumuz meslekleri araştırırız. Fotoğrafçılık ta ise size ilgi duyanları kazanmak kolay yanları var. Mesela fotoğraflar da etiketlemek de oldukça önemlidir. Bu sayede benzer ilgi alanlarına sahip yeni kullanıcılar tarafından keşfedilmemiz kolaylaşır. Takipçi sayısının fazla olması ve zamanla artması çok güzel hissettirir ama sayılara takıntılı olmamak gerekir.

Fotoğrafçılık ta Reklamın önemi ise çok büyüktür. Reklamsız bir kurum veya ürün, gelişmemeye ve gerilemeye mahkumdur. Çünkü fotoğraf sektöründe yapılan işi ve emeği nasıl yapıldığına dair, hangi ekipmanlarla ve nerede olduğunu göstermek siz değerli insanlarımıza yardımcı olmamızı ifade eder.

 

  • Nurettin Şeref

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *