Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Düğün Günü için 10 Altın Tavsiye!
12 December 2017
Sıcak havaların Çekimlerimize Etkisi
10 July 2018

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

photographer,wedding,inspiration,preparation

Evlilik herkes için hayatın en önemli ve en anlamlı olgularından biridir. Bir çok insan evlilik gününe dair geçmişe döndüğünde güzel hatıralar ve fotoğraflar görmek ister.

Son yıllarda populerlik kazanan dış mekan düğün fotoğrafçılığı bir bakıma çiftlerin hayal dünyasına büyük bir katkı sağlasa da bazen de yıkıcı sonuçlar doğurabiliyor.

Dış mekanlarda çekilen fotoğraflar alanında tecrübeli ve profesyonel bir ekip tarafından çekilmelidir. Çünkü düğün fotoğrafçılığı hatayı kabul etmeyen ve tekrarı olmayan bir iştir.

www.caglarcali.com ekibi olarak sevgili çiftlerimize düğün fotoğrafçısı seçerken nelere dikkat edecekleri konusunda bir takım bilgiler aktarmak isteriz.

Öncelikle çalışacağınız düğün fotoğrafçısının size göstermiş olduğu portfolyo ( arşiv ) ‘ nun kendisine ait olup olmadığını iyice inceleyin.

Çünkü son yıllarda çalıntı fotoğraflarla arşiv oluşturup insanları kandırmaya yönelik çok fazla girişim oluyor. Bu nedenle mutlaka ofisi yada studyosu olan bir ekiple çalışmak gerekiyor.

1. Çalışacağınız düğün fotoğrafçısınızın bakış açısı çok önemli çünkü onun paralelinde fotoğraflar alacaksınızdır.

2. Işık,renk bilgisi,fotoğraf makinası bilgisinin üst düzey olması,

3. Düğün gününün yoğun,heyecanlı bazen stresli anlarında bile çekim aşamalarını yönetebilmesi,

4. Sizler o gün çok heyecanlı olacağınız için konsept ve pozlar konusunda sizlere yardımcı olabilmesi,

5. En kötü ışık şartlarında bile (yazın 12:00-15:00 arası) iyi fotoğraflar çekebilecek ekipmanlara (üst seri fotoğraf makinası, en kaliteli lensler, harici ışık kaynakları, reflektörler,) sahip olması,

6. Sizlerle kuracağı samimi iletişimle fotoğraf çekimi esnasında rahat olabilmeniz,

7. Fotoğraf çekimleri bittikten sonra seçiceğiniz albüm fotoğraflarının retouch (photoshop vb. programlarla düzenleme) aşamalarında profesyonel olması ve düğün fotoğraflarına yakışabilecek tüm tonlara ve filtrelere hakim olması,

8. Düğün fotoğraflarınızın tümünü size teslim edip etmeyeceği konusu,

9. Baskı aşamalarında sizlere nasıl bir hizmet suncağı, vereceği albumlerin boyutlarının ve kalitesinin nasıl olacağı,

10. Son olarak ise ilk konuşmanızda bile fotoğrafçınız ile aranızdaki enerjinin uyuşması ve bu özel gününüz için ona güvenebilmeniz olacaktır..

Sevgiler…

Comments are closed.