Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
13 December 2017

Düğün Günü için 10 Altın Tavsiye!

bridal-preparations

Kuaförde
Düğün günü gelin saçınız yapılırken mutlaka gömlek giyin. Birçok gelin t-shirt giyme hatasına düşüyor ve sonra yapılı saçlarını bozmadan t-shirt’lerini çıkarmaya uğraşıyorlar. Gömlek giyerseniz saçınıza hiç bir zarar gelmeden düğmelerini çözerek çıkartabilirsiniz.

Giyinirken
Eğer başınızdan geçirerek giyeceğiniz bir gelinlik modeli seçtiyseniz gelinliğinizi giyerken başınıza bir yastık kılıfı veya ipek etek astarı geçirin, böylelikle kıyafet kafanızdan kayarak geçer ve hem gelinliğinizi hem makyajınızı korumuş olursunuz.

Etiketler
Satın aldığınız gelin ayakkabısının altındaki etiketi çıkarmayı unutmayın. Komik ama gerçek, pek çok gelin heyecanla bu ufak detayı unutur. Aman dikkat, dans ederken ya da merdivenlerden inerken ayağınızın altında bekar arkadaşlarınızın isimleri yerine koca bir marka etiketi görünmesin.

Hassas Dantellere Dikkat!
İster bir profesyonel olsun, ister aileden biri ya da bir arkadaşınız…Gelinliğinizi giymenize yardımcı olacak kişinin yüzük, saat ya da bilezik gibi gelinliğe zarar verebilecek aksesuarlarını çıkarmış olmasına dikkat edin. Uzun tırnaklar da aksessuar kadar sakıncalı olabilir.

Dans Ederken
İlk dansınız için öneriler almış olsanız da dans ederken hata yapmanız olası. Kareografide yapacağınız bu hataları asla kafanıza takmayın, zira davetlileriniz büyük ihtimalle fark etmeyecekler bile. Siz içinizden geldiği gibi rahatça dans edin; bırakın vücudunuz aşkı yaşasın!

Öncelik Sırası
Saç ve makyajdan önce gelinlik giyilecekse gelinliği koruyacak bir örtü kullanmalısınız. Eğer gelinliği saç ve makyajdan sonra giyecekseniz, yukarıda da belirtildigi gibi hzırlık sırasında gömlek giymeli, gelinliği giyerken de saç ve makyajınızı korumalısınız.

Dudaklara Dikkat
Düğününüz esnasında gelin makyajı, özellikle ruj birkaç kez yenilenmelidir. Makyaj çantanızı sevdiğiniz bir arkadaşınıza emanet edin ve gece boyunca birkaç kez makyajınızı tazelemeniz gerektiğini hatırlatmasını sağlayın. Özellikle düğün pastası kesiminden sonra.

Ganimetler
Gelinliğinizin üzerine takılar takılmasını istemiyorsanız, küçük el çantası veya kese taşımayı tercih edebilirsiniz. Bu gelin çantaları da ufak oldukları için bir yerde unutulmaya çok müsaittir. Yine yakınlarınızdan birine gün boyu ve düğün boyunca bu çantayı takip etme görevi verin.

Saçlar Kontrol Altında
Son yılların trendlerinden biri de gelin kuaförünüzün yönlendirdiği bir kişinin en özel gecenizde saçınıza yapılabilecek bir yenileme için yanınızda olmasıdır. Özellikle dağınık topuzlar ve açık saçlarda gece boyunca ikinci bir müdahaleye gerek olabilir.

Ayaklarınıza İyi Davranın
Gelinler düğünlerin hem en çok göz önünde olan hem de en çok yorulan kişileridir. Aynı zamanda en şık da onlar olmalıdır. Ama şıklığın yanında mutlu ve eğlenceli bir gece için rahatlıklarını da önemsemeleri gerekir. Yedek gelin ayakkabısı nasıl olmalıdır diye araştırıp, yanınızda ilerleyen saatler için düz taban bir ayakkabı bulundurmanızda yarar vardır..

Yüksek Moral
En önemlisi ise, bugünün sizin gününüz olduğunu unutmayın, ne olursa olsun moralinizi bozmayın ve eğlenmenize bakın. Sizin düğününüzde sizden daha önemli hiçbir şey yoktur. Dans edin, gülün, kahkaha atın… Düğününüz için verdiğimiz 15 küçük tavsiyeyi sakın unutmayın ki, herkes mutluluğunuza şahit olsun!

Kaynak

Comments are closed.